Haber

Fransa Başkonsolosluğu neden kapatıldı? Fransa Başkonsolosluğu kapalı mı? Fransa’nın İstanbul Başkonsolosluğu neden kapalı?

Fransa Başkonsolosluğu neden kapatıldı? sorusu Hollanda, İngiltere, Fransa ve Almanya Başkonsolosluklarının kapatılmasının ardından konuyla ilgili en çok sorulan sorular arasında yer aldı. Hollanda, İngiltere ve Almanya’nın İstanbul Başkonsolosluğunun ardından Beyoğlu’ndaki Fransa Başkonsolosluğu da güvenlik gerekçesi ile süresiz olarak kapatıldı. Pierre Loti Fransız Lisesi de güvenlik nedeniyle orta öğretim verdiğini açıkladı. Peki, Fransa Başkonsolosluğu neden kapatıldı? Fransa Başkonsolosluğu kapalı mı? Fransa’nın İstanbul Başkonsolosluğu neden kapalı?

FRANSA BAŞKONSOLOSLUĞU NEDEN KAPATILDI?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ; Hollanda, İngiltere, Fransa ve Almanya, İstanbul’daki konsolosluklarının güvenlik gerekçesi ile geçici olarak kapatılmasına tepki gösterdi. Soylu, “Türkiye’de manevi savaş çıkarmaya çalışıyorlar. Farklı bir ülkenin istihbaratı Türkiye’de birkaç kişiyi bünyesine kattı. Türkiye Cumhuriyeti o istihbaratçının kim olduğunu biliyor. 15 kişi gözaltına alındı, 5 kişi tutuklandı. ” Söz konusu.

“15 KİŞİ TUTUKLANDI, 5 KİŞİ TUTUKLANDI”

Yaşanan gelişmelerin ardından kameralar karşısına geçen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamalarda bulundu. Türkiye’ye manevi bir savaş açıldığını öne süren Soylu, “Hikaye, başka bir ülkeden bir istihbarat görevlisinin Türkiye’de DEAŞ üyesi olduğu düşünülen birkaç kişiye iş teklif etmesi. Devletimiz o anı net bir şekilde takip etti. birkaç gezi yaptı.Sonra bu istihbaratçı Türkiye’yi terk etti, bu istihbaratçı istediğini alamayınca ilk tepkisini gösterdi ve bilgiyi veren ülkeye bu bilgiyi pazarladı.Türkiye Cumhuriyeti istihbaratçının kim olduğunu biliyor.15 kişi gözaltına alındı, 5 kişi tutuklandı 60 milyon turist hedefi koyduğumuz gün Türkiye’de yeni bir manevi savaş başlatmanın eşiğindeydiler.Türkiye’ye karşı terör isteyen büyükelçiler şimdi de bir terör yürütmeye çalışıyorlar. operasyon.” Söz konusu.

Almanya Başkonsolosluğu

ÜLKELER KONSOLOSLUĞUNU KAPATTI

Almanya’nın İstanbul Başkonsolosluğu önceki gün Instagram hesabından yaptığı bir paylaşımla güvenlik nedeniyle başkonsolosluğun kapalı kalacağını duyurdu. Açıklamada, bugün için planlanan vize ve pasaport randevularının da iptal edildiği bildirildi.

Beyoğlu’ndaki Hollanda Başkonsolosluğu da olası protesto gösterileri ve batı amaçlarına yönelik artan tehdit nedeniyle geçici olarak ziyarete kapatıldı. Öte yandan İngiltere Başkonsolosluğu süresiz olarak ziyarete kapatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu