Haber

Hatay ziyaretinde vatandaşlar İmamoğlu’na bağırdı: Ben onun akrabasıyım ama Lütfü Savaş’ı istemiyorum.

6 Şubat depreminin 1’inci yıl dönümünde Hatay’ı ziyaret eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na depremzede bir kadın isyan etti. Depremzede kadın, CHP’nin yeniden aday gösterdiği Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı istemediğini belirterek, “Sen bizim çocuğumuzsun ama biz Lütfü Savaş’ı istemiyoruz. Ben onun çok yakın akrabasıyım. Çocuğum, torunum kollarımda öldü. Bunun bedelini ödeyen tek kişi o oldu.” dedi.

HATAYLI DEPREM HAZIRINDAN İMAMOĞLU’NA “LÜTFEN SAVAŞ” TEPKİ

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depreminin 1’inci yıl dönümünde Hatay’daki depremzedeleri ziyaret etti. Depremzede bir kadının İmamoğlu ziyaretinde söylediği sözler dikkat çekti.

“SEN BİZİM ÇOCUĞUMUZ AMA BİZ LÜTFÜ SAVAŞ’I ASLA İSTEMİYORUZ”

Deprem mağduru asi, CHP tarafından yeniden aday gösterilmesiyle tartışmaların odağı haline gelen ve 6 Şubat anma töreninde yuhalanan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı istemediğini söyledi. Savaş’ın çok yakın akrabası olduğunu belirten kadın, İmamoğlu’na şunları söyledi: “Seni yuhalamıyoruz. Sen bizim çocuğumuzsun ama Lütfü Savaş’ı asla istemiyoruz. Ben onun çok yakın akrabasıyım. Çocuğum, torunum öldü.” kollarımda. Az önce ona parasını verdi.” Ö. Lütfü Savaş’ı istemiyorum, istemiyorum.”

Kalabalıktan güçlükle uzaklaştı

CHP’liler Tekrar Aday gösterdiği Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, depremin birinci yıl dönümünde düzenlenen anma etkinliğinde bir araya gelen Hataylılar tarafından “istifa” sloganları ve yuhalamalarla protesto edildi. Lütfü Savaş kalabalığın içinden güçlükle çıkabildi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, anma etkinliğinde kalabalığın tepkisiyle karşılaştı.

ADAYLIĞIN GERİ ÇEKİLMESİ GÜNDEMDE

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Lütfü Savaş ile ilgili dikkat çekici bir açıklama yaparak, “Kamuoyunda tartışılıyor, bu konuda parti karar verecek. Genel Merkezimizin yetkisinde olan bir konu. Bu, üzerinde durulması gereken bir nokta” dedi. Bizim açımızdan değerlendirmek lazım. Bütün suç Savaş’a yükleniyor.” “Mantıklı değil ama herkes bundan payına düşeni almalı.” İfadelerini kullandı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu