Teknoloji

Spotify Unplugged Clubhouse Rival Özelliği

Dünyanın en bilinen online müzik ve podcast platformu Spotify, bir süre önce ” Spotify Canlı“. Bu uygulama, bir zamanlar çok popüler olan ancak kısa bir rüzgardan sonra unutulan Clubhouse adlı uygulamaya benziyordu. Kullanıcılar sesli sohbet odaları oluşturdular, birbirleriyle Konuşuyorlardı.

Şimdi de Spotify Live ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. uygulama kapanacak ilan edildi. Gayle Gaviola Moreau adlı Spotify sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, uygulamanın bağımsız yapısının gereksiz görüldüğü belirtildi. Yaptığımız denetimlerde şirketin şimdiden önlem aldığını görüyoruz. Öyle ki Spotify Live’ın sosyal medya hesapları bile kapalı durumda.

Yeni yollar arayacak

Gayle Gaviola Moreau The Verge’e Spotify Live’ın kapatılmasının bir bu son olmayacak söylenmiş. Sözcünün açıklamalarına göre platform, kullanıcıların bir etkinliğe gelmesini sağlamak için yeni yollar arıyor. Ama bu şimdilik nasıl mümkün olabilir? Bilinmeyen.

Clubhouse yayınlandığı dönemde benzeri görülmemiş bir popülerlik kazandı. platforma giriş yap davet kodu Kullanıcıları meraklandırdı ve ilerleyen dönemlerde platformun o kadar da büyük bir şey olmadığı anlaşıldı. Ek olarak, neredeyse tüm sosyal ağlar da Clubhouse gibi özellikler yayınlayınca orijinal platform gereksiz hale geldi. özellikle Twitter’ınSohbet odaları özelliği, Clubhouse’un ölmesinin nedenlerinden biriydi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu