Haber

Türkiye’den kaç takım Avrupa’ya gidecek, kura ne zaman?

Futbolda Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Adana Demirspor önümüzdeki dönemde Türkiye’yi Avrupa Kupalarında temsil edecek. Sezonun şampiyonu Galatasaray, 2023-2024 sezonunda 2. eleme türünden UEFA Şampiyonlar Ligi’ne dahil olacak.

Ligi ikinci, Türkiye Kupası şampiyonu Fenerbahçe’yi ise üçüncü ve dördüncü sırada tamamlayan Beşiktaş ve Adana Demirspor, 2023-2024 döneminde UEFA Avrupa Konferans Ligi 2. ön eleme turunda yer alacak.

KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Konferans Ligi’ndeki ikinci ön eleme kuraları 21 Haziran’da çekilecek. 2. eleme turundan itibaren Avrupa kupalarına katılacak 4 Türk takımının rakipleri bu kura ile belirlenecek. Turnuvalarda 3. ön eleme kurası 24 Temmuz’da, play-off kura çekimi ise 7 Ağustos’ta yapılacak.

ŞAMPİYONLAR LİGİ MAÇLARI NE ZAMAN?

Galatasaray’ın mücadele edeceği Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Turu’nda ilk maçlar 25-26 Temmuz’da, rövanş maçları ise 1-2 Ağustos’ta oynanacak. 3. eleme türünde gruplar ilk maçlarını 8-9 Ağustos’ta, rövanş maçlarını ise 15 Ağustos’ta oynayacak. Play-off turunda ise 22-23 ve 29-30 Ağustos tarihlerinde oynanacak maçların ardından, kümelere yerleştirilecek son kadrolar belirlenecek.

KONFERANS LİGİNDE MAÇLAR NE ZAMAN?

Fenerbahçe, Beşiktaş ve Adana Demirspor’un mücadele edeceği Avrupa Konferans Ligi’nde 2. ön eleme maçları 27 Temmuz ve 3 Ağustos tarihlerinde oynanacak. Takımlar, 3. eleme tipi maçlar için 10 ve 17 Ağustos’ta, playofflar için ise 24 ve 31 Ağustos’ta sahaya çıkacak. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu