Haber

“Yüzyıl Türkiye Gençlik ve Üretim Stratejisi Konferansı” Ağrı’da Gerçekleştirildi

Ağrı’da “Yüzyıl Türkiye Gençlik ve Üretim Stratejisi Konferansı” düzenlendi.

Türk Dünyası Parlamenterler Vakfı, Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu ve Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) iş birliğinde düzenlenen konferans, Üniversitenin Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Vali Osman Varol yaptığı konuşmada, son 200 yıldır dünyada Doğu ve Batı medeniyeti arasında bir çaba olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mükemmel bir vizyon ortaya koyduğunu ve buna “Türkiye Yüzyılı” adını verdiklerini belirten Varol, “Türkiye Yüzyılı vizyonunu gerçekleştirmek için önce kim olduğumuzu anlamalı, kim olduğumuzu bilmeli ve inşa etmeliyiz. geleceğimiz onun üzerinde.Dünyada başarılı iz bırakanların hepsi.Kökünden,geçmişinden ve kültüründen bir şeyler alıp geliştiren, teknoloji teknolojiyse edebiyat, edebiyatsa sporsa dünya sahnesine sunanlar. spordur. Sadece bunlar iz bırakmıştır.” söz konusu.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikası Kurulu Üyesi Ayşe Türkmenoğlu, NATO’nun bir ittifak olarak kurulduğunu hatırlatarak şunları söyledi:

“ABD başı çekti. Sonra baktık ki bu ittifak maalesef kendi üyelerini kurban gören, seçen ve dışlamaya çalışan bir örgüt haline geldi. Demek istediğim, NATO’nun en büyük ülkesi olan Amerika kuşatıyor. Bizi şu anda neden kuşatıyorsunuz? “Demokrasi tüm kurumlarıyla, meclisleriyle işliyor. Hukukumuzu tüm standartlarıyla evrensel hukuk normlarına uygun hale getirdik. Temel hak ve özgürlükler konusunda da vatandaşlarımızın beklentilerini çok yüksek seviyelere çıkardık.”

Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Başkanı Bilal Okudan da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ülkeye büyük hizmetler yaptığını belirterek, bundan sonra daha güzel haberlerin verileceğini söyledi.

Türk Dünyası Parlamenterler Vakfı Başkanı Abdullah Çalışkan, öğrencilere kendilerini daha fazla geliştirmeleri tavsiyesinde bulunarak, “İnşallah bu coğrafyada medeniyetimizi hep birlikte yeniden inşa edeceğiz. Bunun olacağına canı gönülden inanıyorum.” terimleri kullandı.

Abdulhalik Karabulut’un da konuşma yaptığı programa Ağrı Belediye Başkanı Başsavcı Sayan ile AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. İl protokolü ve öğrenciler katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu